Uit TheaterEncyclopedie
Ga naar: navigatie, zoeken


Gebaseerd opDe Kaukasische krijtkring - Bertolt Brecht


Context

Deze voorstelling kwam tot stand door en werd gepresenteerd in het kader van het Holland Festival.

Betrokkenen

De onderstaande personen hebben een (in)directe bijdrage geleverd aan de realisatie van de theaterproductie (in voorkomende gevallen op basis van- of uitgaande van een bestaand werk). Aanvullingen zijn welkom.

Auteurs en makers

NB: Op dit moment worden specificaties (bijv. 'assistent', 'dialogen', 'ontwerp') nog niet meegenomen vanuit de premièredatabase. Deze informatie is op te vragen via de Theatercollectie.

Aan de realisatie van deze productie hebben meegewerkt:




Rolverdeling en uitvoerenden

NB: De rolbenamingen zijn veelal direct overgenomen zoals in het originele programmaboekje vermeld, en kunnen zodoende verouderde termen bevatten. Zie ook deze pagina.

Nell Koppen (Boerin links / De schoonmoeder)
Bernhard Droog (Oude boer rechts / Schauwa)
Tine de Vries (Jonge traktorbestuurster / Ludowika)
Robert Sobels (Deskundige staatscommissie wederopbouw / 2e advocaat)
Piet van der Meulen (Gewonde soldaat / Huisknecht /1e pantserruiter / De knecht van de waard)
Ben Groenier (Boer links / Vluchteling)
Nell Knoop (Boerin rechts / Oude boerin)
Ingeborg Elzevier (Landbouwkundige Kato / 1e kamenierster / Gast op de bruiloft)
Harry de Garde (Jonge arbeider / Bedelaar / Gast op de bruiloft)
Ton Lutz (Zanger Arkadi Tscheidse)
Jacques Luyer (Bedelaar / Gast op de bruiloft / De bandiet Irakli)
Jan Verhoeven (Adressant / 2e koopman / Gast op de bruiloft / Afperser)
Jack Horn (Adressant / gast op de bruiloft / Een knecht)
Willem Faassen (Adressant / Zeer oude man)
Joop Kok (Adressant / 3e herenboer)
Gijsbert Tersteeg (Georgi Abaschwili)
Anny de Lange (Natelia Abaschwili)
Eric van Ingen (Shalva)
Jos Molenkamp (Mikha Loladze)
John Lanting (Niko Mikadze / Kreupele / Met stofbedekte ruiter)
Jan Teulings (Arsen Kazbeki)
Henk van Ulsen (Neef van Kazbeki / Knecht)
Henk van Efferen (Een koerier / Gast op de bruiloft / 2e pantserruiter / 3e pantserruiter (5e 6e bedrijf))
Frans van der Lingen (Simon Chachava)
Lia Dorana (Grusche Vachnadze)
Ferd Sterneberg (Een bouwmeester / Dokter)
Steye van Brandenberg (Pantserruiter (2e bedrijf) / Korporaal)
Wim Hoddes (Pantserruiter (2e bedrijf) / Gast op de bruiloft)
Marie Hamel (1e dienstbode / Koopvrouw)
Annie Langenaken (2e dienstbode / Gast op de bruiloft)
Tatiana Radier (3e dienstbode / Gast op de bruiloft)
Betty Kapsenberg (2e kamenierster / Zeer oude vrouw)
Carola Gijsbers van Wijk (Kindermeisje / Gast op de bruiloft)
Riek Schagen (Keukenmeid)
Hans Culeman (1e pantserruiter (5e 6e bedrijf)) Jan Apon (Kok / 2e pantserruiter (5e 6e bedrijf))
Eric van der Donk (Stalknecht / 1e koopman / Gast op de bruiloft)
Marja Ypenburg (Michel)
Henk Schaer (Oude boer / Invalide)
Sara Heyblom (Oude boerin / Gast op de bruiloft)
Winnifred Bosboom (Jonge dame / Gast op de bruiloft)
Philippe la Chapelle (De waard)
Hetty Beck (Dikke boerin)
Gerard Hartkamp (Boer / 1e advocaat)
Leo de Hartogh (Lavrenti Vachnadze)
Elly van Stekelenburg (Aniko Vachnadze)
Paul Meijer (Jussup / 1e herenboer)
Lucas Wensing (Monnik)
Godert van Colmjon (Grote jongen)
Mirimo Sterman (Kleine jongen)
Agnes Huijbregts (Meisje)
Bob de Lange (Azdak)
Onno Molenkamp (2e herenboer)


      Vastlegging


      Afbeeldingen


      Bronnen